Günaydın Tadilat & Dekorasyon olarak Fatih ve bölgesinde hizmet vermekteyiz.

 Laminat Parke’nin Temel Yapısı ;

 1. Overlay : Selülozik temelli film tabakasıdır. İçinde alüminyum oksit parçacıkları bulundurur. Alüminyum oksit parçaları aşınma çizilme ısıya karşı dayanıklılık sağlar. Laminat parkeyi benzer türevlerden ayıran en mühim özelliktir.
 2. Desen kağıdı : Hertürlü renk ve desende üretilebilir. Kaliteli odun hammaddesinden imal edilen ileri teknoloji ile baskı kağıt film tabakasıdır.
 3. Balans kağıdı oturak gerçekleştiren selülozik kağıt film tabaka:
  Montajı hijyenikliği ve bakımı son derece basit olan laminat parkeler renk ve doku detaylılığı bakımından da her tür beğeni ve tasarıma ideal şekilde tasarlanır.
  Darbelere sıvı temizlik maddelerine aşınmaya çizilmeye güneş ışınlarına ve sigara ateşine dayanıklılık gösterir Evlerin yanında işyerlerinde, ofislarda ofislarda de kullanılabilir.
  Bakımı çok basitdır,elektrik süpürgesiyle süpürülüp nemli bezle silinir.
  Sistre cila gerektirmez.

   LAMİNAT PARKE NEDİR ?

Laminat parke ağaç sektörünün yan ürünleri olan talaş kırpıntı gibi ürünlerin yüksek ısılı işlemler altında birleştirilerek (preslenerek) laminat parkenin orta tabakasındaki yüksek dayanıklılığı ağaç lifler yanı HDF oluşturur.
HDF; orta tabakanın üzeri dekor kağıdı ve yüksek nitelikdeki koruma tabakası ile kaplanarak laminat parkenin imalatını tamamlar.

Laminat parkeler kullanım katagorisi olarak tariflenen kriterlerle birbirlerinden ayrılırlar. Kullanım katagorisi belirleyen kod sistemi 2 haneli bir rakamdan oluşmaktadır(23-31-32). Rakam büyüdükçe laminat parkenin aşınmaya ve insan trafiğine olan direnci artar yani rakam büyüdükçe nitelik artmaktadır. Pazar da en çok tüketilen malzeme 31 class’tır.

 NEDEN LAMİNAT PARKE ?
-Ağaç çeşitlerinin giderek azalması.
-Ahşap malzemenin üç ebatlı çalışma özelliği.
-Ahşap malzemenin bakım zorluğu.
-Ahşap malzemede giderek çoğalan maaliyet etkeni bütün tüketicilerin ahşap kökenli türev malzemelere yönelmesine ve uzun vadede bu malzemelerin beğenilmesine yol açmıştır.

 LAMİNAT PARKENİN AVANTAJLARI

Üzerinde ayakkabı ile yürünebilir.
Çizilmez ezilmez ev ve ofis mobilyalarına karşı dayanıklıdır.
Darbelere dayanıklıdır.
Leke tutmaz.
Rengi solmaz,güneş ışığından etkilenmez.
Anti-statiktir toz tutmaz.
Anti alerjiktir.
Evde sarfedilen kimyasallara karşı dayanıklıdır.
Kolay temizlenir.
Sigara,puro ateşinden etkilenmez.
Yerden ısıtmalı sistemlerde güvenle kullanılabili.
Yüzer sistem bir döşeme malzemesidir.
Kolay monte edilir aynı anda kullanıma hazırdır.

Call Now Button