Alçıpan

  Alçıpan,ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, standart ya da özel boyutlarda ve belli normlarda imal edilen düzgün yüzeyli plakalara verdiği isimdir. Alçıpanlar genelde dış duvar inşaatı bitmiş binaların içersinde yerden duvara kadar olan bölümleri kaplamak amacıyla kullanılır. Alçıpan vasıtası ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi programları rahatlıkla yapılmaktadır. Alçıpan kullanım alanlarında en ideal seçenekleri sunmaktadır ve program maliyeti ve program zamanından mühim bir tasarruf sağlamaktadır. Hafif alçıpan, yangına sağlam alçıpan, suya sağlam alçıpan, yangına ve suya sağlam alçıpan gibi tipleri bulunmaktadır.

  Şirketimiz alçıpanda dünya markaları olan Knauf ve Lafarge ürünlerinin toptan ve perakende satışını gerçekleştirmektedir. Merkezimizden toptan olarak tır bazında satışı oluşturulan alçıpanlar bayilerimiz aracılığı ile perakende olarak da satılmaktadır. Neden alçıpan kullanılmasının anlatıldığı kısmını yazımızın devamında okuyabilirsiniz. Her türlü gereksiniminiz amacıyla bize 02125304053 numarasından ulaşabilir ve size özel avantajlı tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Neden alçıpan?

* Alçıpan ph sayısal değeri yardımıyla bakteri üretmeme özelliğine sahiptir.

* Alçıpan yangına sağlamdır. Standart bir Alçıpan duvar, yangına 30dk. kadar dayanabilmektedir. Hem de yangına sağlam alçıpan ile bu vakit uzatılmaktadır. Yangına sağlam alçıpan yangın riskinin yüksek bulunduğu binalarda ya da yangından korunması istenilen bölmelerde kullanılabilir.

* Esnek bir yapıda olan alçıpan deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı yardımıyla depremden zarar görmemektedir ve başka duvar örme yöntemlerine göre daha hafif oldukları amacıyla depreme sağlamlığı yüksektir.

* Alçıpan ses ve ısı yalıtımı konularında çok başarılıdır. Gözenekli yapısı yardımıyla ses ve ısı iletimini düşürmektedir.

* Alçıpan içersinde tespit edilen su zerrecikleri yardımıyla bulunduğu ortamın nem civarını ayarlar ve ortamın soluk almasını sağlar. Hem de yüksek nem ile karşı karşıya olan binalarda neme sağlam alçıpan kullanılması idealdur.

* Alçıpan oluşturulan bölgelerde ince yapısı yardımıyla bir kalınlığa sebep olmaz.

* Alçıpan demonte özelliğine sahip bulunduğu amacıyla istenildiğinde sökülebilir ve yeniden monte edilebilir.

Modern yapılarda sık sık sarfedilen alçıpan çağdaş konutlarda kullanılmaya en ideal iç cephe kaplama ürünüdür. Bu amaçla ilerlemiş ülkelerde alçıpan konut, bina pazarında vazgeçilemez bir konumdadır.

Alçıpan ihtiyaçlarınız amacıyla firmamızla iletişime geçebilir ve sizin amacıyla özel olarak hazırlanacak alçıpan fiyat teklifimizi alabilirsiniz.

Alçıpan Ölçüleri

  Alçıpan levhasının kalınlığı uygulanacak duvara bağlı olarak 6-18 mm arasında değişmektedir. Kalınlığı isteğe göre değişebilen bu levhalar tekrar isteğe bağlı olarak120 ya da 125 cm genişliğinde olup 200 – 450 cm gibi uzunluğa sahip olabilirler. Alçıpan levhalarının kenarları uygulanacak yüzeye göre küt, pahlı, yarım yuvarlak ya da pahlı yarım yuvarlak biçimde olabilir. Belirli ölçülerin haricinde isteğe göre imal edilen alçıpanlar bu sayede montaj edilecek duvara büyük bir uyum sağlarlar.

  Şirketimiz alçıpanda dünya markaları olan Lafarge ve Knauf gibi dünyaca ünlü markaların ürünlerinin toptan ve perakende satışını gerçekleştirmektedir. Merkezimizden toptan olarak tır bazında satışı oluşturulan yapı kimyasalları bayilerimiz aracılığı ile perakende olarak da satılmaktadır. Her türlü gereksiniminiz amacıyla 02125304053 numarasından bize ulaşabilir ve size özel tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Alçıpan Çeşitleri:
  Alçıpanlar; Yangına sağlam alçıpan, Suya sağlam alçıpan, Yangına ve Suya davanıklı alçıpan ve akustik alçıpan gibi çeşitlerde olup değişik kullanım isteklerine göre çeşitlendirilebilmektedir.

  Şirketimiz alçıpanda dünya markası olan Knauf ve Lafarge ürünlerinin perakende satışını gerçekleştirmektedir. Şirketimiz alçıpan fiyatları konusu ile ilgili siz kıymetli müşterilerimize en ideal fiyatları vermeyi garanti eder. Merkezimizden toptan olarak tır bazında satışı oluşturulan alçılar bayilerimiz aracılığı ile perakende olarak da satılmaktadır. Her türlü gereksiniminiz amacıyla 02125304053 numarasından bize ulaşabilir ve size özel tekliflerimizden, alçıpan fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz. 

Call Now Button