Amerikan Kapı

Amerikan kapılar hazır panel kaplamalı kapılardır. Hazır ve fabrika çıkışlı iskeletlerin üzerine, belirlenmiş panellerin, güçlü makinelerle preslenmesi ile yapılan kullanımı kolay kapı çeşitleridir. En çok tercih edilme sebebi, parasal olarak tüketiciyi çok yıpratmıyor olmasıdır. Bu tarafından ötürü ülkemizde en çok sarfedilen kapılar, Amerikan kapılardır, diyebiliriz. En çok sarfedilen kapıların bahsetmiş olduğumuz mamüller olması, yanında çoğu soruyu da kendi kendine getirmiştir. Nedir bu sorular?

1. Kapım nemden etkilenir mi?

Tüketicinin aklı, iç ve dış sıcaklığın ani değişimlerinden kaynaklı oluşacak nemin, kapıya rastgele bir zararı olup olmayacağı konusu ile ilgili gerektiğince karışıyor. Bu hususta sizlere verebileceğimiz bilginin püf noktasının, kapı panellerinde sarfedilen ahşabın kalitesinde gizli olduğunu bilmenizi isteriz. Genel olarak ahşap yapımında sarfedilen ağacın nem seviyesi yüzde 10 ile 12 arasında olmalıdır. Eğer ağaç tam olarak kuruduğunda prosedür görürse gelecekte çatlamalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden ilk olarak üretim yapan firmayı iyi seçmelisiniz.

2. Kapımda çökme ve çatlama problemleri yaşarsam nasıl tadilat yapabilirim?

Eğer bir usta ile anlaşmadan tek başınıza tadilat gerçekleştirme dilerseniz başarabilirsiniz. Bunun amacıyla ilk ismim, Amerikan kapı macunu tedarik etmeniz olacaktır. Kapınızda bir çökme sahip olunan ve delik bir şekilde görünüyorsa, ilk olarak deliği buruşturulmuş gazete ile doldurun. Deliği tamamiyle kapattıktan sonra yüzeyi, tedarik ettiğiniz kapı macunu ile kapatın. Kapının başka yüzeyleri ile doldurduğunuz yüzey eşitleninceye kadar zımpara yapın ve son ismim olarak en az 2 kat boya çekin. Böylece, kapınız en az eskisi kadar estetik bir görünüme tekrardan kavuşacaktır.

Kapınızda ki problem küçük bir çatlamadan ibaret ise sadece macun kullanarak çatlağı basitçe giderebilirsiniz. Bu sizin daha az maliyetli ve itimat edilir olacaktır.

3. Panellerin iskeletten ayrılma problemini nasıl giderebilirim?

Bu problem, büyük ölçüde, kapınızın gereken ölçülerde olmaması ya da kapının menteşe ayarının düzensiz olduğundan kaynaklanmaktadır. Kapı iskeletinin maruz kaldığı dengesiz kuvvet yüzeye dağıtıldığında, lüzumlu mukavemet sağlanmadığından, ayrılmalar ortaya gelecektir. Kapı kasası tadilatı gerçekleştirme baş etmesi zor bir hal değildir. Yeterli teçhizata sahip iseniz kapınızı tekrardan kullanımı kolay duruma getirebilirsiniz fakat bu hususta gereken estetiği yakalayamama hali ile de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden iskeletten ayrılma problemlerinde bir usta yardımına başvurmanızı öneririz.

Sizin de çalışma saatlerinizden ya da özel yaşantınızdan ötürü, tadilat yapmaya fırsatınız yok ise, gönül rahatlığıyla bir usta çağırabilirsiniz. Kapı tamiri fiyatı da en az ürünün kendisi kadar iç rahatlatıcı görünüyor. Genel olarak tüketicinin kalbini kazanmış bu ürün çoğu artı ve eksiye sahip olsa da, parasal uygunluğundan ötürü, uzun seneler tüketicinin gözünden düşmeyecek gibi görünüyor. Siz de şayet bütçenizin bu kapıları karşılayacağını düşünüyor iseniz, kapılarınızı direk yapımcı firmadan ve araştırarak almanızı öneririz. Huzurlu ve sıhhat dolu bir hayat dileriz.

Call Now Button