Yurtbay Seramik

  Yurtbay Şirketler Grubu kurucusu Zeki Yurtbay, ilk ticaret deneyimini babasının manifatura mağazasında edindi.

  Ardından tuğladaki uzun süreli deneyiminin ilk ismimları olarak, şimdilik 14 yaşındayken tuğla üretim girişiminin başına geçti ve 1951 senesinde babasından devraldığı vazifiyeti başarı ile sürdürdü. 1955 senesinde Zonguldak’ta kurulan tuğla fabrikasını, detaylı nedenlerle birkaç kez üst üste kaybetmesine karşılık yılmadı.

  1970 senesinde yeni ve çağdaş tesisler kurdu. Zeki Yurtbay’ın yatırımları Çaycuma ile sınırlı kalmadı, Delta Tuğla Fabrikası’nın evvelce ortağı, sonra sahibi oldu.

  Sonrasında ise süreç, Yurtbay Ailesi’nin köklü endüstri geçmişiyle beraber, ekonomi aleminde tanınması, seramik sektörüne ismim atmasıyla başlamış oldu. 1995 senesinde 700 bin metrekare açık ve 100 bin metrekare kapalı alanda üretim kapasitesine sahip Yurtbay Seramik Eskişehir Fabrikası kuruldu.

  “Önce kalite” stratejisi ve anlayışıyla beraber seneler ortamında istikrarlı ve çoğalan üretim 25 milyon metrekare/yıl kapasite, 56 ülkeye dışalım başarısına ulaştı. Dünyanın en büyük satış zincirleri ile çalışmaya başlayan Yurtbay, vatan dışına satışlara başlayarak sektör çapında daha yüksek iş hacmine ulaştı. “Kalitede ısrar, doğru ürün, dünya standartlarında üretim” ilkesi bu uluslararası başarının anahtarı oldu.

  Yurt içersinde ise güvenilirliğiyle uzun seneler süren iş birliklerine liderlik ve kuruculuk yaptı.

  Batı Marmara, Doğu Marmara, İç Anadolu, Çukurova, Akdeniz Bölge Müdürlüğü, Kuzeydoğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Yöneticiliği olmak üzere toplamda 5 bölge müdürlüğü ve 2 bölge yöneticiliğiyle vatan içersinde satış yapan Yurtbay Seramik, mağaza miktarını artırmak, erişim ağını daha da genişletmek adına faaliyetlerine Aralıksız devam etti.

   Hâlihazırda ürettiği projelerle hareketli yapısını yansıtan Yurtbay Seramik, doğduğu günden bugüne estetik ve tabiata saygılı çözümler üreterek, sektöre de artı değer katmaya, marka imajını bir ismim daha ileriye taşımaya devam etmektedir.  

Klasik
Silver
Call Now Button